חיטוב הבטן

חיטוב הבטן הוא אחד הנושאים המדוברים ביותר בתחום האימונים. מגוון תרגילי כפיפות הבטן המוצע היום הוא בלתי נגמר ועל סף המבלבל. קיימים אינספור תרגילים לבטן תחתונה ובטן עליונה וכמובן מיתוסים רבים סביב הנושא. בשורה התחתונה אין קסמים בכל הקשור לחיטוב הבטן. קיימת נוסחה פשוטה – תזונה נכונה + ביצוע תרגילים מתאימים + שמירה על יציבה וכל אלו יחד יש לבצע על בסיס קבוע, היות והאחד תלוי בשני. בסופו של יום הגורמים אשר יכריעו את התוצאה הסופית הם רמות הרצון וההתמדה של האדם.

חיטוב הבטן – שרירי הבטן שלנו

מעבר למראה חיצוני אטרקטיבי, תפקידם של שרירי הבטן שלנו הוא קיבוע ויציבה של עמוד השדרה. את שרירי הבטן מכסה שכבת שומן, היות וזהו אחד ממקומותיו הטבעיים של השומן בגופנו. חשוב להבין שביצוע תרגילים בלבד לא ישפיע על שכבת השומן אשר מקיפה את השרירים. בכדי לחטב את שרירי הבטן שלנו יש להתמקד בשלושה נושאים במקביל:

  1. שמירה על תזונה נכונה בכדי להוריד את אחוזי השומן בגופנו.
  2. ביצוע תרגילים ופעילות גופנית על בסיס קבוע ובצורה נכונה.
  3. עבודה על יציבה נכונה בכל פעילות שאנו עושים, כולל כל הפעולות השגרתיות שלנו.

חיטוב הבטן בעזרת תזונה נכונה

הרגלי אכילה לא נכונים יגרמו לעליה בריכוז השומן. יש לשים דגש על מינונים נכונים של אכילת פחמימות, שומן וחלבון. במידה וקיימים בגופנו שומנים עודפים לא נוכל להגיע למראה חטוב. תזונה נכונה יש לשלב עם אימונים לילדים או למבוגרים הגורמים לנו להוציא אנרגיה ושורפים שומנים.

חיטוב הבטן

חיטוב הבטן – ביצוע תרגילים ופעילות גופנית

מומלץ לבצע תרגילים אשר משלבים מגוון תנוחות בכדי לאמן את כל שרירי הבטן שלנו – השרירים הקדמיים והצידיים. מומלץ להימנע מביצוע תרגילים הגורמים לכיפוף של הגב. מטרתם של תרגילים אלו היא בראש ובראשונה אימוני כושר בבית או במכון  של שרירי הבטן בכדי שיתפקדו טוב יותר בשמירה על היציבה שלנו

חיטוב הבטן – עבודה על יציבה נכונה

בכדי לחזק מראה מחוטב ובטן מתוחה יש להקפיד על יציבה נכונה. יציבה זקופה וכיפוף נכון של הגב בעת ביצוע פעילות גופנית. שמירה על גו זקוף בזמן ישיבה והליכה תסייע להפעלתם של שרירי הבטן שלנו ותשמור אותם מהודקים. הקפדה על יציבה זקופה ונכונה תשפיע באופן ניכר על מראה מחוטב של גופנו בכלל והבטן בפרט.

צרו קשר עם שלום כרמי – מאמן כושר אישי אשר יישמח לעמוד לרשותכם ולסייע בחיטוב הגוף