אימון כושר אישי או קבוצתי?

אם אתם מתלבטים בין אימון כושר אישי או קבוצתי, אתם לא לבד בהתלבטות הזו. לשני הפורמטים הללו יש יתרונות וחסרונות ומכיוון שמי שרוצה להיכנס לכושר לא רוצה להתפשר על התוצאות שישיג ורוצה תמורה מלאה להשקעה שלו, ההתלבטות מובנת מאוד. לכן החלטנו לרכז עבורכם את כל היתרונות וכל החסרונות של כל אימון  – אישי וקבוצתי, כדי שתוכלו להחליט בעצמכם.

אימון כושר אישי

יתרונות: באימון כושר אישי אתם מקבלים את מלוא תשומת הלב מהמאמן. אם יש לכם שאלות, אם אתם צריכים להאט את הקצב או שפשוט אתם צריכים שהוא יהיה קשוב אליכם ואל הגוף שלכם, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא שם עבורכם ב 100%. לחילופין, אתם לא צריכים להאט את עצמכם כי שאר הקבוצה לא עומדת בקצב שלכם ובכלל, אתם מרכז העניינים ולא צריכים להתחשב באף אחד חוץ מעצמכם והתהליך שאתם עוברים, או לחלוק בציוד ספורט. בנוסף, אם אתם קצת נבוכים לגבי מראה הגוף שלכם, באימון אישי אתם לא צריכים לחשוש שמישהו יבחן אותו מקרוב או אפילו ילעג לכם.

חסרונות: אימון אישי פחות מתאים למישהו שמעוניין גם להיכנס או לשמור על כושר וגם ליהנות מחברה של אנשים בדיוק כמוהו. אין לכם למי להשוות ואתם לא מכירים אנשים חדשים, אלא נשארים בבועה שלכם.

אימון כושר אישי או קבוצתי?

אימון כושר קבוצתי

יתרונות: אימון כושר קבוצתי יכול להחדיר מוטיבציה בקרב חלק מהאנשים. זו יכולה להיות תחרותיות בריאה, או קבלת עידוד מהקבוצה מתי שצריך. יש לכם הרבה יותר אנשים להתייעץ איתם ולחלוק איתם בעיות הקשורות לשמירה על כושר ומשקל גוף תקין ואתם יכולים גם ליצור חיי חברה על הדרך.

חסרונות: אנשים שלא מרגישים בנוח עם הגוף שלהם, לא ימצאו את עצמם באימון קבוצתי וייתכן אפילו שיפרשו אחרי זמן, בלי להשיג תוצאות ועם תחושות מבוכה ואשמה. בנוסף, באימון קבוצתי קשה לקבל יחס אישי מהמאמן, שצריך להתאים את עצמו לכמה אנשים ברמות קושי שונות. בהמשך לכך, אם אתם מתחילים את האימונים ברמה נמוכה יותר משאר המתאמנים, ייתכן ויהיה לכם קשה להדביק את הקצב והאימון יהיה קשה ומתסכל. אם האימון כולל ציוד ספורט ויש מעט ממנו, קחו בחשבון שתצטרכו לחלוק בו עם אנשים אחרים ולהמתין עד שהציוד יתפנה וזאת מעבר לענייני היגיינה שעלולים להתעורר כשחולקים חפצים שיש עליהם זיעה של אנשים אחרים. הזמנים של האימון אינם גמישים ואם אתם מפספסים אימון אתם לא יכולים לקבוע עם המאמן מועד אחר אלא צריכים להמתין עד למפגש הקבוצתי הבא.

לסיכום, כל אחד צריך להביא בחשבון את מכלול השיקולים לפני שהוא בוחר באימון קבוצתי או אישי. חשוב שתבחרו את השיטה המתאימה לכם ביותר, כדי להגיע לכל אימון באנרגיות חיוביות שיסייעו לכם בתהליך.