מאמן כושר למבוגרים

מאמן כושר למבוגרים ולבני גיל הזהב (60 פלוס) יכול לעשות פלאים ואפילו למנוע מחלות שונות. אמנם כיום בעולם המודרני אנשים רבים מגלים את תועלת האימון הגופני רק בגיל מתקדם (למשל, כי הם היו עסוקים בדברים חשובים אחרים כמו בית וקריירה במהלך השנים), אבל אין המשמעות שיש לוותר עליו אלא דווקא להיפך.

מחקרים רבים כבר הוכיחו את הקשר בין "נפש בריאה בגוף בריא" – מה שאומר ששמירה על כושר גופני יכולה למנוע בעיות שונות האופייניות למבוגרים כמו אלצהיימר, דכאון וכו'. עם זאת, חשוב לזכור שכמו בגילאים צעירים יותר גם בגיל מבוגר כל אחד מאתנו שונה מהאחר – מה שהופך אימוני כושר שמותאמים באופן אישי למתאמנים מבוגרים להשקעה חכמה מבחינה בריאותית, שכלית ונפשית.

אימונים באמצעות מאמן כושר למבוגרים לוקחים בחשבון את מצבו הגופני, הנפשי והאורתופדי של כל מתאמן וכוללים תרגילים שונים בהתאם לכך, למשל הליכה, אימוני כוח מתונים, תרגילים גמישות ועוד. לתרגילים אלו יכולת לשפר את היכולות של המתאמנים המבוגרים ולעיתים מעבר לך – להביא אותם למצב טוב יותר מבחינה גופנית מאשר בצעירותם.

מאמן כושר למבוגרים

איך לבחור מאמן כושר למבוגרים?

מאמן כושר למבוגרים יש לבחור כמו כל מאמן כושר אישי אחר, אבל יש לקחת בחשבון אלמנטים ייחודיים לגיל זה. למשל, אימוני ניסיון בקרב מתאמנים מבוגרים הם בגדר חובה כדי לבדוק התאמה של התרגילים ליכולות. כמו כן, אלמנט נוסף שיש להקפיד עליו הוא מיקום אימון שיהיה נוח למתאמן.

חשוב מאוד ואף חיוני לספק למאמן היסטוריה רפואית, למשל האם המתאמן עשה ספורט במהלך חייו ואם כן- איזה ספורט ובאיזו תדירות. אמנם ההיסטוריה הרפואית חשובה בכל גיל, אבל חוסר ממושך בפעילות גופנית יכול לגרום לתחלואים שונים בגיל המבוגר – עובדה שהמאמן חייב להיות מודע אליה ולקחת אותה בחשבון בעת התאמת התרגילים למתאמן.
מומלץ לרכוש את שירותי של מאמן כושר שמתמחה בגיל השלישי כדי להבטיח אימונים יעילים. למאמן כושר כזה יכולות אישיות ובינאישיות גבוהות שמתאימות לאינטראקציה עם אנשים מבוגרים, למשל יכולת הקשבה, סבלנות ועוד. רצוי לכן לדרוש תעודות מקצועיות המעידות על קורסים ייעודיים שעבר המאמן בתחום הגריאטרי.

עוד באתר:

מה לאכול לפני ואחרי אימון

מאמן כושר אישי – כך כדאי להתאמן