10 טיפים לבחירת מאמן כושר אישי

10 טיפים לבחירת מאמן כושר אישי

  1. כשאתם בוחרים מאמן כושר אישי, וודאו כי אתם והוא "משדרים על אותו הגל". אין דבר יותר מבאס מלהתאמן עם מישהו שאין אתו כימיה ובטווח הארוך אתם לא תגיעו לתוצאות.
  2. חשבו היטב אם יותר נוח לכם להתאמן עם מאמנים מהמין השני, או מאותו המין. השוק מספיק תחרותי ויש די מאמני כושר איכותיים ומקצועיים מאוד משני המינים. לכן אם יותר נוח לכם עם מאמן גבר או עם מאמנת אישה, מקדו את החיפושים שלכם.
  3. בררו מראש את גובה התשלום, תנאי התשלום וכדומה. יותר מכך, אם המאמן לא מזכיר זאת בעצמו, שאלו אם אפשר לרכוש חבילה של אימונים, שלעיתים המחיר שלה נמוך יותר. חשוב לבחור מאמן שלא גורם לכם לקשיים כלכליים, כי להיות חטוב וחתיך לא שווה כלום אם אוזל לך הכסף במהירות.
  4. יש מאמני כושר שמגיעים רק לבית הלקוח ומתאמנים עם הציוד שיש שם ויש מאמנים שאוהבים לצאת עם המתאמנים שלהם לפארקים. אם אתם אוהבים את האווירה הביתית או לחילופן מעוניינים בלהתאמן ולהתאוורר, ודאו מראש שהגישה של המאמן דומה לזו שלכם.
  5. כמה שיותר תעודות והסמכות – יותר טוב. לא כל אחד יכול להיות מאמן כושר. מדובר בלימודים רציניים הכוללים אנטומיה, פציעות ספורט, תזונה ועוד. לכן, בררו שלמאמן שלכם יש את כל התעודות הרלוונטיות וכי הוא הוסמך באופן רשמי לשמש כמאמן אישי.
  6. ואם כבר תזונה, אם אתם מתכננים דיאטה ביחד עם משטר האימונים, בררו אם המאמן מעניק גם ייעוץ תזונתי. יש המון ערך לאימונים שנעשים בצמוד לפיקוח על התזונה אבל כאמור, חשוב שזה יהיה רק ממישהו המוסמך לכך.
  7. בקשו המלצות מחברים. לפעמים, עצה שווה זהב והמלצה שווה אפילו יותר. אם אתם בשלבי חיפוש מאמנים, שאלו חברים, מכרים, קולגות ובני משפחה, אם הם מכירים מישהו מומלץ. בהחלט יכול להיות שמי שעשה עבודה טובה עם מישהו שקרוב אליכם, יעשה עבודה טובה גם אתכם.
  8. בררו מהי הזמינות של המאמן. אם למשל יש לו עבודה נוספת והוא פנוי רק בשעות הערב, כשאתם בשיא האנרגיות שלכם דווקא בבוקר, אולי שווה לשקול מאמן אחר. מצד שני אם הוא פנוי רק בבוקר ואתם עובדים באותו זמן, כמובן שלא תוכלו להתאמן אתו ביחד.
  9. כמו שמגיע לכם לדעת הכול על הרקע המקצועי של המאמן, חשוב שגם הוא ידע כל דבר קריטי שעלול להשפיע על האימון שלכם: מחלות כרוניות, תרופות קבועות, בעיות אורתופדיות ועוד. תהיו כנים לגמרי כדי שהוא יוכל להתאים לכם אימונים שאידאליים עבורכם.
  10. חפשו מישהו שבאמת אוהב את מה שהוא עושה והוא נלהב ובעל תשוקה למקצוע. מהר מאוד הוא ידביק אתכם בהתלהבות והאימונים יהפכו לקלים ומהנים יותר.