טיפים לאימון עם מדריך כושר אישי

טיפים לאימון עם מדריך כושר אישי

  1. וודאו שהמאמן שלכם גמיש יחסית עם הזמנים וקבעו אתו בזמנים של היום שאתם יודעים שתהיה לכם בהם מספיק אנרגיה לאימון. אם אתם טיפוסים של בוקר, חפשו מאמן שזמין להגיע ולאמן אתכם עד שעות הצהריים. אם אתם דווקא מקבלים בוסט של אנרגיה בשעות הערב, צאו עם המאמן שלכם לריצה ואימון בפארק רגע לפני שמחשיך. אם תתאמנו בזמנים שלא נוחים לכם או שאתם עייפים, האימון יהיה גם פחות יעיל וגם פחות מהנה.
  2. חשוב לאכול ולשתות היטב לפני ואחרי האימון, אבל אם אתם לא בטוחים מהן ההמלצות התזונתיות הרצויות, אל תהססו להתייעץ עם המאמן שלכם. למעשה, אפילו חובה לעשות זאת. מאמנים רבים מציעים ליווי תזונתי בנוסף לאימוני הכושר והשילוב בין שני ההיבטים האלו בדרך כלל מביא לתוצאות מרשימות ומהירות יחסית. אולם גם אם המאמן שלכם לא מעניק ליווי תזונתי צמוד, הוא אמור להבין בנושא מתוקף הכשרתו המקצועית. לכן בררו אתו כל מה שרלוונטי לנושא כדי להרגיש חיוניים לפני ואחרי האימונים ולשמור על הגוף שלכם בצורה אידיאלית.
  3. חשוב שתהיו כנים עם מדריך הכושר האישי שלכם, גם לפני התחלת התהליך וגם במהלכו. אם אתם נוטלים תרופות קבועות, סובלים ממחלה כרונית או בעיות אורתופדיות, המאמן חייב לדעת על כך עוד לפני תחילת האימונים. אם במהלך האימונים אתם חשים קושי יוצא דופן או מרגישים שאתם חייבים להאט את הקצב, היו קשובים לגוף שלכם ועדכנו את המאמן. אימון בריא ויעיל הוא כזה שמתבצע בשקיפות מלאה.
  4. אימון אישי בפתח תקווה לדוגמה, שלא כמו אימון קבוצתי, לא נותן לכם הזדמנויות להתחבר עם אנשים במצב דומה למצב שלכם. בדרך כלל הרמה של מאמן הכושר תהיה גבוהה יותר משלכם ולכן אם חסרה לכם גם תמיכה קבוצתית, חשוב שתחלקו זאת עם המאמן. בהחלט ייתכן שהוא יוכל לסייע לכם למצוא מסגרת קבוצתית מתאימה במקביל לאימונים האישיים.
  5. אל תבחרו מאמן שאתם לא יכולים לעמוד בתעריפים שהוא גובה. אין דבר יותר נעים מלהיכנס לחובות אל מול מאמן הכושר ולא להצליח לשלם לו עבור אימון מוצלח. בחרו מראש מאמנים שהתעריף שלהם לאימון הוא משהו שאתם יכולים להרשות לעצמכם ותוכלו למנוע הרבה אי נעימויות בהמשך.
  6. אמנם אנחנו נוטים לחשוב על אימון כושר אישי כאימון של 1 על 1, אבל אם אתם רוצים להתאמן דווקא עם בני הזוג או חבר טוב ומרגישים שזה מה שייתן לכם את האנרגיות להמשיך בכל הכוח, בררו עם המאמן אם יש אפשרות לאימון של צמד בו זמנית. במידה וכן, בררו אם זה משפיע על העלויות, מעלה או מוריד את המחיר. מאמן כושר איכותי יוכל להעניק די תשומת לב ויחס אישי גם לשני משתתפים באותו אימון.