אימון כושר קבוצתי

אימון כושר קבוצתי יכול לתרום הן לפיתוח של יכולות גופניות והן ליצירת שגרת האימונים, אך הערך המוסף הגדול שלהם טמון דווקא בתחום הפסיכולוגיה החברתית ובעיקר בתחום ההנעה (המוטיבציה). ביצוע פעילות גופנית בקבוצה שבה לכל המתאמנים מטרה זהה מהווה גורם לחץ חברתי חיובי – גורם שבכוחו להביא כל אחד ממשתפי הקבוצה למיצוי יכולותיו האישיות מבחינה גופנית.

 

למי מתאים אימון כושר קבוצתי?

 

אימון כושר קבוצתי עם מדריך כושר אישי מקצועי ומנוסה מתאים לכל מי שנתקל בקשיים בתחום שמירה על מסגרת והתמדה בפעילות, כלומר מתקשה ליצור לעצמו שגרת אימונים קבועה כדי להשיג את מטרותיו הספציפיות (ירידה במשקל, חיטוב וכו'). ביצוע פעילות גופנית במסגרת קבוצתית מעוררת אצל כל מחבריה תחושת מחויבות – מה שגורם להם להתמיד ולהגיע לכל מפגש ולא לנטוש אותו ברגע הראשון שנתקלים בקושי.

בקבוצת כושר משותפת כל המשתתפים נתקלים בקשיים בשלב כזה או אחר – מה שיוצר תחושה של שותפות גורל שתורמת לתחושת המוטיבציה האישית של כל אחד. כיום ניתן למצוא קבוצות בתחומים שונים, למשל ריצה, הליכה, קבוצות ספורט למטרות הרזייה, רכיבה על אופניים, טריאתלון, איש הברזל, הכנה לצבא ועוד – מה שהופך את מלאכת הבחירה לקלה במיוחד הודות לתחומי העניין המשותפים.

אחת מקבוצות אימון הכושר הגופני המשותף שנחשבת לפופולרית מכולן היא של נשים אחרי לידה. זו ההזדמנות של היולדות הטריות לא רק לחזור לכושר ולהוריד את הקילוגרמים העודפים מההיריון, אלא גם לפגוש נשים נוספות שנמצאות באותו מצב וליצור בכך מעגלי תמיכה וחברות. כלומר, מדובר בזמן איכות לכל דבר ועניין עם ערכים מוספים רבים מבחינה חברתית, נפשית וכמובן בריאותית.

אימון כושר קבוצתי

אימון כושר קבוצתי בעבודה

 

מקומות עבודה רבים (בעיקר חברות הייטק) אשר נעזרות במאמן כושר אישי בנתניה רואים בשיפור הבריאות של עובדיהם מטרה עסקית – מה שהביא אותם לייצר קבוצות לכושר קבוצתי במסגרת תעסוקתית. המשמעות היא שביצוע הפעולות הספורטיביות השונות נעשית עם חברים וקולגות לעבודה – אפשרות שמתאימה לאלו החוששים ממפגש עם אנשים זרים במסגרת ספורטיביות כלשהי. (למשל לא רוצים שאנשים לא מוכרים יראו אותם בבגד ים, מכנסיים קצרים וכו'). קבוצות אלו תורמות גם לגיבוש צוות העובדים הודות למטרה המשותפת ולהפגת לחצי העבודה