פציעות ספורט

פציעות ספורט הן נחלתם של כל סוגי הספורטאים באשר הם, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או ספורטאים חובבים הנהנים מריצות בוקר. את חלקן הגדול של פציעות אלו ניתן למנוע על ידי אימון נכון המותאם לספורטאי או המתאמן מבחינת המאמץ המושקע על ידו.

ניתן לחלק את פציעות הספורט ל 2 סוגים עיקריים:

  1. פציעות חדות – פציעות הנגרמות בעקבות חבלה במהלך פעילות ספורטיבית
  2. Over use– פציעות אשר נגרמות ממאמץ יתר ולא תקין

למי זה קורה יותר? ספורטאים מקצועיים או חובבים?

אולי תתפלאו לגלות, אך פציעות ספורט נגרמות לכולם, למקצוענים כמו לחובבים, למעשה כל ספורטאי שאינו מתאמן בצורה נכונה מועד להיפצע. יחד עם זאת, רב הפציעות בדרגות החומרה הגבוהות – חדות נגרמות לספורטאים מקצועיים אשר נוטים להיפצע באופן טראומטי יותר כיוון  שהפעילות הספורטיבית שלהם אגרסיבית יותר. פציעות ה- over use נגרמות יותר לספורטאים החובבים, היות ומודעותם לרב נמוכה בכל הנוגע לחשיבות של בניית אימון נכון ובנייה נכונה של סרגל האימונים אישיים שלהם כפי שמתורגלים המקצוענים. ספורטאים חובבים לרב מעוניינים בתוצאות מהירות ומעמיסים על גופם מאמץ יתר, דבר זה גורם לגופם לעבוד בצורה לא נכונה בזמן האימונים ובסופו של דבר להיפצע.

פציעות ספורט

סוגי טיפול בפציעות ספורט

ישנם 2 סוגי טיפול עיקריים :

  1. טיפול שמרני – שהינו למעשה טיפול תומך ומשקם. מטרתו של סגנון טיפול זה היא הפחתת העומס מהאיבר / האזור הפגוע ולתת לתהליכים דלקתיים להירפא. בימינו קיים מגוון רחב מאוד של טיפולים, קיימים טיפולים תרופתיים שונים כגון משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות ועוד וכן קיימים טיפולים פרא רפואיים כגון : פיזיותרפיה וכירופרקטיקה ולצידם טיפולי רפואה משלימה למיניהם.
  2. טיפול באמצעות ניתוח – טיפול זה מיועד לרב עבור הפציעות החדות והחמורות יותר כגון: שברים שונים, קרעים ברצועות ובגידים וכד'. טיפול זה הוא טיפול רפואי המחייב אבחון מקיף של הפציעה ודרגת חומרתה וכרוך לעיתים קרובות בתהליך ארוך של החלמה. החזרה לפעילות ספורטיבית מלאה לאחר טיפול זה תהייה הדרגתית ולעיתים קרובות ישולבו בתהליך ההחלמה גם שיטות טיפול השייכות לטיפול "השמרני" .

צרו קשר עם שלום כרמי , מאמן כושר בקריות אשר ישמח לעמוד לרשותכם ולהביא אתכם לתוצאות הרצויות.